Míří zlato k historickému rekordu?

Rozdílové smlouvy Novinky Míří zlato k historickému rekordu?

Zlato pokořilo hranici 1700 dolarů za trojskou unci. Má tak na dosah absolutní historický rekord ze srpna 2011, kdy se obchodovalo za 1830 dolarů. Některé předpovědi hovoří o brzkém překonání dvoutisícové hranice.

A cena žlutého kovu by se ani na dvou tisících dolarů za trojskou unci nemusela zastavit. Podle analytiků Bank of America Merrill Lynch se trojská unce zlata může koncem příštího roku prodávat i za tři tisíce dolarů. Takovému optimismu vytváří živnou půdu počínající hospodářská krize, která pomalu, ale jistě, střídá krizi koronavirovou.

Historie totiž ukazuje, že cena zlata roste vždy, když se v reálné ekonomice stupňuje nejistota nebo když centrální banky extrémně uvolňují měnovou politiku. A prakticky všechny centrální banky v ekonomicky rozvinuté části světa už daly důrazně najevo, že jsou připraveny peníze do hospodářství pumpovat skutečně ve velkém. Spolu s fiskálními stimulacemi vlád půjde o biliony dolarů.

Cena zlata za posledních dvacet let vzrostla přibližně devítinásobně. Nic na tom nezměnil ani její pokles během roku 2016, kdy zejména americký Federální rezervní systém začal utužovat svou měnovou politiku. Tehdy se zlato odrazilo ode dna kolem jednoho tisíce dolarů za trojskou unci. Za letošní rok zpevnilo zhruba o pětinu. Zatím.

Hodnocení článku

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: J.A.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com