Nissan investuje do výroby baterií v Británii jednu miliardu liber

Rozdílové smlouvy články Nissan investuje do výroby baterií v Británii jednu miliardu liber

Japonská automobilka Nissan Motor plánuje spolu se svým čínským partnerem Envision AESC investovat v Británii jednu miliardu liber (29,7 miliardy Kč) do výstavby závodu na baterie pro elektrická auta. Továrna by měla vyrábět baterie asi pro 100.000 vozů ročně, uvedl dnes Nissan. Automobilka bude také v Británii vyrábět nový plně elektrický crossover.

Automobilky nyní stojí před nejzásadnější technologickou změnou za posledních 100 let. Snaží se proto zajistit si co nejvíce dodávek baterií v blízkosti svých továren, ve kterých budou vyrábět elektromobily.

Baterie bude Nissan vyrábět v Sunderlandu, kde má závod na výrobu aut, a v továrně vznikne 6200 pracovních míst. Kapacita továrny bude devět gigawatthodin (GWh).

Nissan také uvedl, že v Británii investuje až 423 milionů liber do výroby nové generace plně elektrického crossoveru. V současnosti v britském závodě vyrábí elektrický vůz LEAF a model Qashqai. Nový crossover se má vyvážet na evropské trhy.

Společnost Envision by mohla také do roku 2030 investovat dalších 1,8 miliardy liber do továrny na baterie o kapacitě až 25 GWh a vytvořit v regionu dalších 4500 pracovních míst.

Zdroj: ČTK

Tagged , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: KH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com