Renault uvažuje o uvedení divize pro elektromobily na burzu

Plán francouzského výrobce automobilů Renault na vytvoření oddělené divize zahrnující jeho aktivity v oblasti elektromobilů by mohl ve finále vést k uvedení této divize na akciovou burzu jakožto samostatného podniku.

Plán francouzského výrobce automobilů Renault na vytvoření oddělené divize zahrnující jeho aktivity v oblasti elektromobilů by mohl ve finále vést k uvedení této divize na akciovou burzu jakožto samostatného podniku. Oznámil to dnes podle agentury Reuters šéf Renaultu Luca de Meo.

„Mohlo by to znamenat samostatný vstup na burzu,“ prohlásil šéf Renaultu. „To je přesně to, co zkoumáme,“ dodal.

Dopad války na Ukrajině

Renault je většinovým vlastníkem největšího ruského výrobce automobilů AvtoVAZ, takže ho válka na Ukrajině a související sankce západních zemí vůči Rusku dostaly do velmi obtížné situace. De Meo dnes nicméně vyjádřil přesvědčení, že plánovaná reorganizace aktivit společnosti se navzdory těmto potížím uskuteční.

Pozastavení aktivit v Rusku

Renault minulý měsíc oznámil pozastavení svých aktivit v Rusku a nyní zkoumá možnosti, jak by mohl naložit se svou továrnou v Moskvě a většinovým podílem ve společnosti AvtoVAZ. De Meo uvedl, že firma má dobré podmínky k tomu, aby našla dlouhodobé řešení, které by ochránilo její majetek a zaměstnance. Vyjádřil rovněž naději, že situace se časem vrátí k normálu.

Zdroj: ČTK

3 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *