Světová banka již poskytla koronavirovou pomoc ve 100 zemích

Rozdílové smlouvy Novinky Světová banka již poskytla koronavirovou pomoc ve 100 zemích

Světová banka již spustila své nouzové programy koronavirové pomoci ve 100 rozvojových zemí a zavázala se poskytnout zvýhodněné půjčky a garance za zhruba 5,5 miliardy USD (138,3 miliardy Kč). Uvedl to prezident SB David Malpass.

Malpass varoval, že globální pandemie a s ní související omezení ekonomické aktivity může stáhnout až 60 milionů lidí do extrémní chudoby. Budou tak vymazány snahy o snížení chudoby z posledních tří let. Globální ekonomika by pak mohla letos klesnout o pět procent.

Malpass na dnešní telefonické tiskové konferenci s novináři rovněž prohlásil, že je znechucený neochotou soukromých věřitelů účastnit se programu odpuštění dluhů pro nejchudší země světa. Někteří komerční věřitelé stále a ve velkém přijímají platby dokonce i od nejchudších zemí.

Některé chudé země se také podle něj zdráhají požádat o oddlužení v rámci programu podporovaného skupinou 20 největších ekonomik světa G20 kvůli obavám, že by to mohlo ohrozit jejich úvěrové ratingy a budoucí přístup na trhy. Podle něj některé země přeceňují důležitost úvěrových ratingů. V současném prostředí by bylo lepší, aby se podívaly na celkovou úroveň svých zdrojů, která se může zvýšit, pokud přijmou nabídku na oddlužení, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Tagged , , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: J.A.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com